Pathológiai Osztály
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszót!
Ördög sose alszik

legújabb fejezetek

Szerző;; Brian Flannery
Vas. Jún. 25, 2017 11:25 am
  Szerző;; Nora Wellner
Csüt. Jún. 22, 2017 10:45 am
  Szerző;; Roisin Zoe Carvey
Hétf. Jún. 12, 2017 6:28 pm
  Szerző;; Admin
Hétf. Jún. 12, 2017 5:25 pm
  Szerző;; Nora Wellner
Csüt. Jún. 08, 2017 4:38 pm
  Szerző;; Deirdre C. Breen
Szer. Jún. 07, 2017 7:54 pm
  Szerző;; Nora Wellner
Szer. Jún. 07, 2017 4:10 pm
  Szerző;; Nora Wellner
Szer. Jún. 07, 2017 2:24 pm
  Szerző;; Grace K. Hopkins
Hétf. Jún. 05, 2017 12:24 pm
akik erre járnak

Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

nincsen

A legtöbb felhasználó (36 fő) Hétf. Márc. 13, 2017 11:05 pm-kor volt itt.

Népszámlálás

Csoportok
Emberek
3
2
Vadász
2
1
Selkie
1
1
Kelpie
2
5
Bosz. / Mágus
3
1
Szellem
-
-
Succubus
1
2
Seelie
-
1
Unseelie
2
-
Összesen
14
13
feltörekvõ íróink
Nora Wellner

Daan Van Der Vaart

Admin

Deirdre C. Breen

Brian Flannery

Perséphone Hepburn

Grace K. Hopkins

Mesélõ

Muiredach Gwrtheyrn

Cora Knowles

Share| .

Pathológiai Osztály

Szeretettel Admin tollából
Témanyitás Pathológiai Osztály •• Pént. Márc. 10, 2017 9:20 pm

Dr. Vestorius
Vezető halottkém - boncmester
Alapító;; Segítõ
Tell me your secrets

371
Hozzászólások száma :
my babes
♢ Keresem :
I'm faceless
♢ karakter arca :

Szeretettel Brian Flannery tollából
Témanyitás Re: Pathológiai Osztály •• Pént. Márc. 10, 2017 9:44 pm

Braden Gallagher nem az első hozzám hasonló, akit a pácienseim közt tudhattam. Akárcsak én, ő is kelpie, igaz, míg én lassan a kétszázat közelítem, addig ő még a századik évét sem élte meg. És most már nem is fogja.
Már akkor gyanús volt az egész, amikor pár nappal korábban nem jött el a megbeszélt italozgatásra, ám akkor még nem kerítettem különösebb jelentőséget ennek az egésznek, biztosan csak közbejött neki valami – igazából nem ez lenne az első eset, hogy még szólni is elfelejt. Miután azonban ma reggel már a hullaszállító autó hozta be, s csak engem is azért értesítettek, mert a betegem volt, sokat nem tehettünk érte azon túl, hogy kiderítjük, ki tette? Mégis, mibe keveredhettél, Braden?
Lévén nem csak a páciensem volt, hanem fogjuk rá, barátomnak tudhattam, természetes volt, hogy tudni akarom, mi, vagy inkább ki okozta a halálát? Vannak jellegzetes sérülések, ami a hozzánk hasonlók étkezési szokásaira utal, és az sem ritka, hogy időről időre valakinek teljességgel nyoma veszik. Azonban az, hogy szinte a felismerhetetlenségig sebzett, összetört, szabdalt, még életben lévő embert dobjanak ki valahol a város egy sötét sikátorában... ez nem vallott a helyi drogbandákra, sem az illegális utcai verekedésekre. Még így is, hogy nem patológus vagyok, elég erős a gyanúm, hogy megkínozták. Ki? Miért? Hogyan? Miért pont most?
Ilyen, és ehhez hasonló kérdések kavarognak a fejemben szüntelen, miközben csendben várakozok Vestorius irodájában, arra várva, hogy segítsen válaszokat találni, hisz míg én jobban konyítok ahhoz, hogyan tartsunk életben valakit, abban, hogy a holtakból olvassak, már jóval kevesebb tapasztalatom van. Nyilván, valamilyen szinten értek hozzá, ha nagyon megerőltetem magam, de nyomába sem érek egy olyasvalakinek, aki évek óta ezt csinálja, és pusztán ránézés alapján képes megállapítani, hogy egy-egy vágást pontosan milyen fegyverrel ejtettek, vagy miket tehettek vele, mielőtt a kózházba került?
- Reméltem, hogy sikerül még váltanunk néhány szót, mielőtt a rendőrség és a nyomozók beesnének a jelentésedést. Sikerült valami érdekeset kiderítened? – fordultam a kolléga felé. Egyik felem örült, hogy magunk közt vagyunk, és nem kell arra ügyelnünk, nehogy olyasvalamit mondjunk, ami illetéktelen fülek számára nem lenne jó, ha tudna róla – egy részem viszont fél, hisz akárcsak az elhunyt ismerősöm, mi sem hétköznapi emberek vagyunk, sőt mi több, ugyanazt a tábort erősítjük.

A hozzászólást Brian Flannery összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Márc. 10, 2017 11:31 pm-kor.
Kelpie
Tell me your secrets

103
Hozzászólások száma :
Jean Dujardin
♢ karakter arca :

Szeretettel Andrew Castor Vestorius tollából
Témanyitás Re: Pathológiai Osztály •• Pént. Márc. 10, 2017 11:24 pm

Egy bizonyos személy mindig azt mondta nekem, hogy többféle család létezik. Nem csak az lehet a családunk, akikkel vérrokonok vagyunk, hanem azok is, akiket a lelkünkben azzá fogadunk.
- Anthea, kérem, küldje be a januári mappát Mr. Priiestup irataival!
- És hívja fel Mr. Priiestup-ot, hihetően sajnálkozzon, aztán csikarjon ki belőle holnapra egy időpontot! - folytattam, majd csak annyit hallottam, hogy felbúg a telefon. Majd az ajtó is csukódik.
Elvégezte mára a feladatát, megértem, hogy mára távozik. Jómagam éjszakázok egy kicsit. Ráakarok jönni egy két dologra.
A Röntgenképeket a koponyáról nézegetem egy darabig, majd felakasztom a helyére és összefüggéseket keresek egy hullával… Ugyanaz…
Savval való gyilkolás, csonkolás, skalpolás… és kivájták a szemét…
Mondanám, hogy ezek egyedi, elszigetelt esetek, de akkor hazudnék. Mostanában mindig így mennek a dolgok.
Heti egyszer hoznak be egy egy ehhez hasonló hullát. Kezd félelmetes lenni, mert közülünk valóak. Mind természetfeletti. És egyre több.
Az irodába visszatérve azonban már válaszokkal kell szolgálnom. Nem könnyű… nem is biztos hogy érteni fogja.. de orvos. Értenie kell. A kettőnk közötti kapcsolatot félretéve pedig neki is látok.
- Nézd… - szusszanok. - A belső szervei súlyosan károsodtak, léprepedés, májszövet szakadás, agyi bevérzés, minden volt. ... - kisebb szünetet tartok, hogy mindezt felfogja a saját tempójában. Nem könnyű követni itt a dolgokat.
- Agyonverték. Szinte minden belső szerve megsérült. Jószerével kivégezték… - kezdtem neki megint, ennyit még ő is tud, hiszen nem véletlenül történnek ezek. „Sorozatgyilkosság”
- De három golyót találtam mélyre fúródva… hátulról és szemben is érte találat. Gerinc, mellkas… kitalálod hol volt a harmadik golyó? - pillantok fel a kölyökre, miközben a papírokat ledobom az asztalomra és csípővel nekitámaszkodok, karba tett kézzel figyelve őt.
- Már az első lövés is elég végleges helyen érte, de amilyen brutálisan megverték, igen, lehet, hogy még azelőtt meghalt, hogy elvérezhetett volna a truncus pulmonalist ért sérülés miatt. Rengeteg a csonttörés. Iszonyú fájdalmai lehettek.

Kelpie
Tell me your secrets

5
Hozzászólások száma :
Ben Affleck
♢ karakter arca :

Szeretettel Brian Flannery tollából
Témanyitás Re: Pathológiai Osztály •• Szomb. Márc. 11, 2017 3:00 pm

- Pff... azt már akkor is láttam rajta, hogy nem egyszerű eset, amikor behozták, de hogy ennyire ramaty legyen a helyzet... – csóválom a fejem, hisz tisztában vagyok vele, hogy a legtöbb ezekből külön-külön is könnyen válhat halálossá, amennyiben nem kap időben orvosi segétséget. De hogy mind egyszerre? Ez már elég brutális.
- És nem ez az első ilyen esetünk. – állapítom meg a nyilvánvalót, s igyekszem elhatárolódni attól a ténytől, hogy épp egy barátom holtteste az, amiről épp társalgunk. Könnyebb, ha úgy gondolok rá, mint egy test, egy tárgy, nem mint egy valaha volt hús-vér, lélegző lény.
- Azt meg tudod állapítani, hogy a sérüléseket a halál beállta előtt kapta? Vagy utána sem álltak le vele? – kérdezek rá, mert ez tipikusan olyasvalami, amihez a boncnokoknak van szeme, nekem, sajnos nem igazán.
- Passz. Fej? Szív? Lágyék? – ötletem az akad nem kevés, pláne, ha halálra kínozták szerencsétlent, bár azt hiszem, sokat nem oszt, vagy szoroz az, hogy egy, vagy három golyót kapott.
- Őszintén? Mindezek fényében, amit elmondtál, talán még azzal jár volna a legjobban. Kevesebb szenvedés. – mert van az a pont, amikor már inkább a halál, mint az élet, és attól tartok, ilyesmi helyzetben én is inkább mondanék le a saját életemről, mintsem továbbra is mások játékszereként sínylődjek a karmaik közt. És még minket tartanak szörnyetegeknek?!
- Nem tudom, te hogy vagy vele, de jó lenne végre kideríteni, hogy ki, vagy kik állnak ennek az egésznek a hátterében. Nem szeretném még egy ismerősömet ezen a bizonyos listán látni, ahogy én sem szívesen kerülnék fel rá. A golyókat gondolom elküldik ballisztikai jelentésre. Szerinted a nyomára bukkan a rendőrség, vagy többre megyünk vele, ha magunk próbálunk utána járni a dolgoknak? – fordultam Andrew felé, hisz idősebb lévén többet látott, tapasztalt a világból, mint én, már csak ezért is kíváncsi voltam a véleményére, ő hogyan látja. Persze nem épp veszélymentes vállalkozásról lenne szó, de eddig is előszeretettel jártam az utcákat valamilyen állati alakot öltve, információt gyűjtve a környezetemről, ha pedig némi kapaszkodóval tudna szolgálni, hogy mire figyeljek, vagy mit keressek, az igazán nagy könnyítés lenne.
Kelpie
Tell me your secrets

103
Hozzászólások száma :
Jean Dujardin
♢ karakter arca :

Szeretettel Sponsored content tollából
Témanyitás Re: Pathológiai Osztály ••

Tell me your secrets

Pathológiai Osztály

1 / 1 oldal

Similar topics